wtorek, 4 grudnia 2012

Przywoływanie świąt KROK 1

Zanim o przywoływaniu świąt to kilka słów takich o:
przede wszystkim przepraszam za miesięczną nieobecność na blogu  ;)
oraz dziękuję wszystkim nowym robootkomaniakom, którzy dołączyli do robootkomanii na FB i Google. Ach cieszę się że jesteście, czytacie i podpatrujecie moje robootkowe poczynania :)

Na szczęście już grudzień; i choć śniegu jak na lekarstwo żywię nadzieję, że zima w tym roku będzie piękna! A jak nie zima cała to przynajmniej nadchodzące święta. Dlatego też postanawiam je szybko przywołać. Zaczniemy od rękawiczek dla Św. Mikołaja:)Myślę, że te maleństwa idealnie sprawdzą się przy każdym mikołajkowym czy gwiazdkowym prezencie :)

Wielkość jednej rękawiczki to szerokość 3 cm, wysokość 4 cm.

Potrzebne materiały:
-czerwona i biała włóczka/nić oraz szydełko do nich dobrane - ja użyłam kordonka KARAT 8 Ariadny i szydełka 1,25 mm
- nożyczki
- ewentualnie spinacz lub "inne coś" do zawieszenia rękawiczek

Wykorzystane sploty:
o.ł. - oczko łańcuszka
psł. - półsłupek
psł.n. - półsłupek nawijany
o.ś. - oczko ścisłe
o.z. - oczko zamykające

Rękawiczkę prawą i lewą dzierga się tak samo czyli zaczynamy od  nadgarstka i dziergamy dłoń zostawiając miejsce na kciuk, następnie dorabiamy kciuk i na koniec zdobimy rękawiczkę białą falbaneczką.

No to do dzieła!

Dłoń
Z czerwonej włóczki zrobić łańcuszek z 16 oczek i zamknąć go w kółko o.ś.
Okrążenie 1
2 o.ł. (w zamian pierwszego psł.n.), 15 psł.n., o.ś. w pierszy splot. 16 splotów
Okrążenie 2 
2 o.ł. (w zamian pierwszego psł.n.), 2 psł.n., (2 psł.n. w 1 oczko podstawy) - powtórzyć 2 razy, 11 psł.n., o.ś. 18 splotów
Okrążenie 3
2 o.ł. (w zamian pierwszego psł.n.), 2 psł.n., (2 psł.n. w 1 oczko podstawy), 2 psł.n., (2 psł.n. w 1 oczko podstawy), 11 psł.n., o.ś. 20 splotów
Okrążenie 4
2 o.ł. (w zamian pierwszego psł.n.), 2 psł.n., (2 psł.n. w 1 oczko podstawy), 4 psł.n., (2 psł.n. w 1 oczko podstawy), 11 psł.n., o.ś. 22 sploty
Okrążenie 5
2 o.ł. (w zamian pierwszego psł.n.), 3 psł.n., opuścić 6 oczek podstawy (miejsce na wydzierganie kciuka), 12 psł.n., o.ś. 16 splotów
Okrążenia 6 i 7 
2 o.ł. (w zamian pierwszego psł.n.), 15 psł.n., o.ś. 16 splotów
Okrążenie 8
1 o.ł., 1 psł.n., (2 psł.n. niedokończone i złączone górą) powtórzyć 3 razy, o.ś. Dziergadełko złożyć tak aby miejsce na kciuk wypadło z boku i wykonać 4 psł. łącząc obie połowy rękawiczki, Zakończyć o.z.

Kciuk
Przyczepić nić w pierwszym z sześciu opuszczonych oczek. Wykonać 1 o.ł. i dalej 3 psł.n. niedokończone złączone górą. Zakończyć.

Falbaneczka
Złożoną podwójnie białą włóczkę przyczepić na łańcuszku początkowym. Dla wygody można to okrążenie zrobić nieco większym szydełkiem.
Okrążenie 1
1 o.ł. ( w zamian pierwszego psł.), 2 psł., (2 psł. w to samo oczko), *3 psł., (2 psł. w to samo oczko)*, powtórzyć od * do * trzy razy. Zakończyć o.z.

Drugą rękawiczkę robimy tak samo :)

Rękawiczkom można dorobić dowolnej wielkości sznureczek z oczek łańcuszka lub zawiesić je po prostu na kolorowym spinaczu.

W kolejnym przywoływaniu świąt będzie gwieździście :)
Zapraszam
a tym czasem życzę miłej nocki :)

3 komentarze:

  1. ho ho ho
    bardzo mi się podobają te rękawiczki
    to ja anonim

    OdpowiedzUsuń
  2. tak sobie pomyślałam: "a może zrobić sobie te śliczne małe rękawiczki....", przeczytałam instrukcję i stwierdziłam, że zbyt skomplikowane uuuuuuu.

    OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz!